Hrozia Tatrám teroristické útoky?

Pamätám sa na vyhlásenia, krátko po útokoch z 11. 9. 2001 o tom, že teroristi, ktorí zaútočili na dvojičky boli cvičení aj v Smokovci!? Priznám sa, že dodnes neviem viac podrobností o tom či naozaj, kde to bolo a v ktorom Smokovci (?), nakoľko viac sa o tom nehovorilo… V tejto súvislosti ma zaujíma či sme ešte stále potencionálne v nebezpečenstve (myslím celé Vysoké Tatry) pred teroristickými útokmi… Veď sa u nás údajne školili… Sme v milosti, alebo nemilosti „tých“ fanatických bojovníkov? Jedno je isté – váľať Tatry pre „nich“ asi nemá cenu. Tak kde by v Tatrách mohli zaútočiť tak, aby to malo pre nich význam – teda aby nás vážnejšie poškodili? Tipujem – Lomnický štít…? Lanovky na Skalnaté pleso a Hrebienok…? Centrum Smokovcov…? Areál snov…? Tatranské električky…? Nikde nie je pohromade naraz toľko ľudí (našťastie), aby „im“ to stálo za to… A Tatry – pýcha Slovenska – sú predsa len trošku odolnejšie ako „dvojičky“… Bola víchrica z 9. 11. 2004 premyslený teroristický útok? ( ;-) ) A čo hurikán Katarina a najnovšie hurikán Rita? Zrovnávať to síce nemôžeme, ale výsledok je vždy rovnaký – obrovské škody. Tak akú pohromu by museli urobiť, aby sa viac do Tatier turisti neodvážili prísť??? Myslím si, že ak prišli po kalamite z 19. 11. 2004 – budú chodiť aj naďalej…

Posted in Zo spoločnostiTagged , , , ,

2 thoughts on “Hrozia Tatrám teroristické útoky?

  1. Kto vie, či niekde v Skalistých Horách neexistuje nejaká „Smoking Vilage“. Tú si mohli pomýliť s naším Smokovcom.A v nej mohli školiť teroristov pre Áziu. V Tatrách nemajú iste naftu a ani nijaký strategický cieľ, iba ak by zotavovňu v Zruboch. Tá má na to aj „postavu“. Dotyční môžu na naše Tatry kašľať. Ich záujmy sú namierené inde. Druhá téma je trochu reálnejšia a nám aj bližšia.Ja to vidím takto: keby som bol prezidentom svetovej veľmoci, mal by som v zálohe zbraň, o ktorej by okolitý svet nemal ani potuchy.Tým by bola tá zbraň aj zbraňou. Po nedávnych udalostiach s hurikánom Katrina, či Rita, po vianočných podmorských zemetraseniach (čo ich spôsobilo?) okolo Sumatry a s nimi spojenými tsunami a tiež aj po víchrici z 19.11.2004 v Tatrách sa do môjho podvedomia vkráda predtucha o tom, že niekto vlastní takéto atypické zbrane. Možno to vyvoláva úsmev, ale napr. už v roku (1969) použili ruské vojská na čínskej hranici, na rieke Usuri infrazvukové delá.Je to jednoduché: spustíte mohutný generátor iinfrazvuku, správne ho zamierite a niekoľko tisíc vojakom roztrhne srdcia.Okolo nich sa nič nezmení. Ale vráťme sa domov. V novembri, tri dni po víchrici, som prešiel dostupné, postihnuté časti Tatier. Jedno mi bolo čudné. Keď som pozeral na tú spúšť z väčšej vzdialenosti, tie stromy neboli pováľané akosi spojite, ale vyzeralo to ako by ich niekto povykrajoval z lesa. To má tá víchrica nejaké nožnice, či nejaký strýko tam kdesi točí nejaky joystick? Živo si spomínam napr. aj na udalosť asi z roku 1982, ked v našom meste na blízkom kopci, v nedostunom teréne, boli z večera do rána polámané všetky stromy asi na ploche jedného hektára. Kto to urobil? Teda na záver: pušky, delá a klasické bomby sú len vrchol neznámeho ľadovca.A o tom, že vo svete sú vyvinuté jednoduché zbrane s neznámym účinkom netreba pochybovaľ. Nazval by som ich „poveternostné – ľudské zbrane“. Premýšľanie nad ich existenciou nás môže priviesť len bližšie ku pravde o katastrofách, na ktoré sa teraz len nečinne prizeráme…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.