Lacná lyžovačka
Koziniec, Carna Gora, Polska

Ak si chcete naozaj lacno a dobre zalyžovať skúste ísť na Poľskú stranu Tatier. Najbližšie je tu stredisko HAWRAŃ (916 x) v Jurgowe (Panoramio (480 x)) a o pár kilometrov ďalej KOZINIEC (733 x) v Czarnej Góre.
HAWRAŃ ponúka vleky Tatrapoma a lanovú dráhu Tatrapoma Gama (4-sedačka), nočné lyžovanie do 22.00h, parkovanie zadarmo, občerstvenie a pod.
KOZINIEC má len 4-sedačkovú lanovú dráhu Tatrapoma Gama a malý detský vlek Tatrapoma. Rovnako ponúka nočné lyžovanie do 22.00h, parkovanie hneď pri svahu zadarmo a občerstvenie je samozrejmosťou.

Ak namietate, že takýto vzdialený výlet sa predraží na benzíne – mýlite sa. Ak v Poľsku natankujete plnú, cesta tam aj späť je de-facto zadarmo. Stačí si pozrieť aktuálne ceny benzínu cenapalyw.pl (43 x).

Cenníky lyžiarskych stredísk:
HAWRAN (990 x)
KOZINIEC (637 x)
a pre porovnanie ceny u nás:
ŽDIAR Strednica (537 x)
Bachledova dolina (557 x)

Pri platení odporúčam používať platobnú kartu. V stredisku HAWRAŃ sa to dá, v stredisku KOZINIEC nie. Treba tam Poľské peniaze. Vlastne by nebolo treba, ale kurz ktorý vám poľský nábožný kšeftár v kase ponúkne, vás od platenia Eurom určite odradí.

Ak viete o iných podobných strediskách napíšte do komentárov.

Views Counter v.0.10 čítané 38220 -krát od 6785 čitateľov

Príbuzné články

komentáre 4

  • To je klamstvo, nie tam lacno. Prestante pisat taketo sprostosti.

  • Samozrejme, ze ano. Celodenny listok Hawran je cca za 16 EUR, Tatranska Lomnica s momentalne zladovatelou zjazdovkou je za cca 26 EUR.

  • ak to porovnavate Juraj s dnesnymi cenami (Zdiar, Bachledova) tak mate pravdu, clanok je ale rok stary… uz by som ho dnes nekomentoval ;-) aj tak dakujem za nazor…
    Paci sa mi, ze gorali prehodnotili situaciu a isli s cenami dole… Skoda ze tak nerobi aj „Ja a Ty“…

  • Nebudu se zapojovat do diskuze o cenách, ale každopádně doporučuji si tam zajet zalyžovat.

Pridaj komentár

Vaša E-adresa nebude zverejnená.Vyžadované polia sú označené *