Horia Tatry… !

Požiar v Tatrách Katastrofické scenáre, ktoré sme počúvali o možnom požiari sa splnili. Dnes (30. 7. 2005) okolo 13.00 hod. sa vznietili rúbaniská medzi Tatranskou Poliankou a Novým Smokovcom… Príčina požiaru je zatiaľ neznáma (?). Vzhľadom na tepletné rekordy ostatných dní, sa ale takáto udalosť mohla očakávať. Požiar hasia tri vrtuľníky, malé lietadlá (Čmeliaky), požiarne autá… Fúka západný vietor a požiar sa šíri smerom k Smokovcom… Viac informácií (aj o tom ako zmätkovala polícia a hasiči) neskôr. Pozrite si fotogalériu priamo z epicentra…

Update: 2005-07-31T08:50:16 Je vydaný zákaz vysokohorských túr a sú uzatvorené všetky turistické chodníky na celom území Vysokých Tatier! Rovnako platí úplný zákaz vstupu na lesné pozemky… Prepoveď počasia pre oblasť (31. 7. 2005 – 10.30 hod): Silné búrky 2005-08-01T11:30:07 Zrušený zákaz vstupu na lesné pozemky v oblasti VT. Naďalej ostávajú v platnosti obmedzenia pohybu v oblasti požiaru. Web TANAP-u, Horskej služby aj Štátnych lesov zatiaľ bez akýchkoľvek informácií (!?).

Posted in PočasieTagged , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.