Benzínová pumpa v Novom Smokovci (opäť)

Beznzínová čerpacia stanica Nový Smokovec O tom aká škoda bolo zničiť tú starú krásnu budovu čerpacej stanice v Novom Smokovci netreba veľa hovoriť – písal som o nej pred časom v článku Čerpacia stanica v Novom Smokovci. Dnes Vám ponúkam tri archívne fotografie, ktoré mi prostredníctvom internetu poslal jeden nadšenec kvalitnej architektúry – Roland Vančó aka „Rolo“. Ak sa chcete pokochať krásou tejto zmiznutej stavby a nostalgicky zaspomínať na tie časy kedy zdobila vstup do osady Nový Smokovec – nech sa páči… Autorovi fotografií ďakujem zato že mi ich poslal, zato že mi ich dovolil zverejniť a zato že má zmysel pre pekné veci…! Fotografie pochádzajú z prelomu milénia.

Posted in Architektúra, Zmiznuté stavbyTagged , , ,

3 thoughts on “Benzínová pumpa v Novom Smokovci (opäť)

  1. Ahoj Tomáš. Veru, je to minulosť.. Keď som prišiel do Vysokých Tatier v roku 1996 na prvý dlhší pobyt, stal som sa na 5 týždňov pacientom vo WOLURCH-u v T.Polianke. Trvalo len pár dní, kým som prvý krát prechádzal okolo už nejestvúcej pumpy. A hoc sa nepokladám za extra znalca architektúry, trvalo len „pár sekúnd“, kým som si uvedomil, že takto konštrukčne a výtvarne riešenú pumpu som nielenže ešte nevidel, ale ani nepredpokladal jej jestvovanie, tobôž nie kdesi v Tatrách.. Bol som v podstate v pomikove, a ešte viac, keď som prišiel na to, že už má „zopár“ ročkov.. Mám nejaké fotky – klasické, robené bežnučkým automatom, no pohľadám ich a oskenujem, a pošlem Ti ich.. Je mi totiž teraz už jasné, že vzhľadom k tomu, že stavba už nejestvuje, majú – nielen pre mňa – o to väčšiu hodnotu.. Letmo som sa pýtal, prečo budovu „preriešili“, a bolo mi povedané, že vraj kvôli zatekaniu strechy.. No uznajme, v rokoch minulých sme boli schopní takúto stavbu, slúžiacu viac než jednu generáciu, postaviť, a potom už niekto nebol schopný ju aspom zrepasovať do minimálnej miery.. To je zbytočne komentovateľné, je to skôr „typické“.. Nemusím ani písať, ako mi vyrazilo dych, keď som prechádzal okolo, a z údivom zistil, že budova pumpy je už minulosťou… MiroRico Poprad, 23.02.2010

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.